In deze versie is de fiatteringsroute van bestelaanvragen efficiënter en flexibeler ingericht. Door de introductie van de portefeuillehouder en een slimme ontdubbeling sluit het goedkeuringsproces beter aan op de praktijk.
Wat is er veranderd?
- Portefeuillehouder automatisch in de route: Na de goedkeuring door de budgethouder controleert het systeem voortaan of er een portefeuillehouder is gekoppeld aan het product (MPRODU). Als dit het geval is, wordt deze persoon automatisch als extra fiatteur toegevoegd aan de route voordat de aanvraag naar de managers gaat, totdat het benodigde mandaatbedrag is bereikt.
De volgorde wordt dan:
(Sub)projectleider → Budgethouder → Portefeuillehouder → Manager(s)
- Nieuw veld toegevoegd bij Producten: Om dit proces aan te sturen, is in de functie Producten (MPRODU) het veld Portefeuillehouder toegevoegd. De medewerker die je hier vastlegt, wordt automatisch toegevoegd in de fiatteringsroute van de bijbehorende bestelaanvragen.
- Ontdubbelen van de personen in de route: Het kan in de praktijk voorkomen dat één medewerker meerdere rollen heeft, bijvoorbeeld als projectleider én budgethouder. Het systeem herkent dit nu en zorgt ervoor dat deze persoon de bestelaanvraag nog maar één keer hoeft te beoordelen.
Door deze aanpassingen wordt het goedkeuringsproces versneld. Dubbele handelingen voor medewerkers met meerdere rollen zijn verleden tijd, terwijl de gewenste fiatteurs via de productinstellingen automatisch in de route worden opgenomen.