Verbeterde flexibiliteit op de raaplijst assemblage

Met Assemblageorders (MASORD) kun je opdrachten laten maken voor het assembleren/in elkaar zetten van samengestelde artikelen. Vanuit de assemblageorder kun je een raaplijst afdrukken waarmee je de benodigde bestanddelen kunt picken uit het magazijn.

We hebben het proces rondom de raaplijst assemblage geoptimaliseerd. Voorheen werden alleen componenten van het type ‘artikel’ standaard afgedrukt en had je beperkte controle over andere componenttypen (zoals tekstregels). Met deze aanpassing heb je de volledige regie over wat er wel en niet op de raaplijst verschijnt.

Wat is er veranderd?

Wanneer je bij een assemblageorder via de shortcut een samenstelling aanmaakt, kun je nu bij álle soorten componenten aangeven of deze op de raaplijst geprint moeten worden. Hiervoor is in de Samenstellingsregels het veld Afdrukken op raaplijst toegevoegd. En deze instelling is direct zichtbaar in de browser met samenstellingsregels in de kolom Afdrukken (la02.afdruk).

Heb je een uitzondering? Geen probleem. Je kunt de afdrukstatus nu in de assemblagefase altijd nog handmatig aanpassen. Ook bij tekstcomponenten is dit veld nu volledig bewerkbaar.

Bij het afdrukken van de raaplijsten wordt nu gekeken de logica van het veld Afdrukken:

  • Staat de status op Ja? Dan wordt de regel afgedrukt.
  • Staat de status op Nee? Dan blijft de regel achterwege, ook als het een artikelcomponent betreft.

Aanvullend is een verbetering doorgevoerd die ervoor zorgt dat de Aanvullende omschrijving (la02.oms2) voortaan volledig op de raaplijst wordt afgedrukt. Hierdoor heb je meer ruimte voor aanvullende specificaties per regel.

Met deze aanpassingen heb je nu een raaplijst die precies aansluit op jouw werkwijze. Door overbodige regels te verbergen en tekstuele instructies juist toe te voegen, creëer je een korter en duidelijker overzicht voor de orderpicker.

Deze informatie behoort tot de volgende release: AllSolutions voorjaarsrelease - 26.0.04